Наша історія

Початок
Після багатьох років очікування та молитви, протягом яких сестра Ельвіра відчувала в серці покликання дарувати своє життя осамотнілим, виключеним на край суспільства молодим людям сьогоднішнього часу, відкрила разом з однією сестрою з свого ордену (сестрою Аурелією) та однією вчителькою (Нівес) перший будинок Спільноти Ченаколо на пагорбі в місті Салуззо, в напівзруйнованій та роками пустуючій будові, яку їй дала для безплатного користування місцева влада.
Починає пригоду, яка повністю відома тільки Господу – без ніяких матеріальних забезпечень, супроводжувану багатьма пожертвуваннями та молитвою, в якій єдиною великою певністю була Божа вірність. Відразу стукали в двері перші молоді люди, особи внутрішньо сильно страдаючі, у відчаї, залежні від наркотиків, виключені на край суспільства, які шукали притулок, захист та місце, де би могли розпочати все знову. Разом з ними починає надходити і потрібна допомога: Боже провидіння показується як конкретно відчутний знак того, що „Бог є з нами“. Прийняті хлопці, поки ремонтують будинок, ремонтують і своє життяre „потрошки“, з кроку на крок, і це клопітка праця! Праця й молитва визначали ритм дня в ті перші роки, під час яких було складено багато твердих пожертвувань.

Поширення (із Салуззо до світу)
Роки минають, а кількість молодих людей, потребуючих допомоги, зростає щодня. Це потребувало відкриття нових будинків. Таким чином були засновані перші спільноти в Італії, а незабаром і за кордоном. Малі однакові наміри – приймати хлопців та дівчат – з середовища вулиці. Ті самі, захищені від темного минулого, які першими пропонують свою самовіддану допомогу та подають руку іншим молодим людямk, які знаходяться в труднощах. Таким чином розпочалося місійне послання: заснувалися спільноти в Хорватії,  Боснії та Герцеговині, Франції, Австрії, Польщі, Росії, Ірландії, Англії, США, Бразилії, Meксиці, Aргентині та Перу. На сьогоднішній день Спільнота має 56 будинків. В будинках, заснованих у Європі, Спільнота в переважній більшості приймає молодих людей, хлопців та дівчат, виключених з суспільства, з проблемами, пов’язаними з вживанням наркотиків, й пропонує їм дорогу відродження, засновану на праці, пожертвуванні, віри, молитви, що відбувається в атмосфері відвертої дружби. Деякі спільноти, які були засновані в Латинській Америці (Бразилія, Перу, Meксика),  і названі „місйними“,  приймають дітей з вулиці та займаються їх вихованням. Висвячені брати й сестри, світські волонтери та місіонерські сім’ї вирішують прожити декільеа років чи й ціле життя з тими дітьми, щоб з ними ділили своє життя та служили їх відродженню в любові.

Одна родина – багато фарб

В ті роки багато молоді, волонтери та родини, зачаровані християнським стилем життя та службою,  “затрималися” в Спільноті щоб “служити по повній програмі”, аби жили цю реальніст ьповністю та зовсім не з вигоди. Зовсім так, як і волонтери та родини, багато хдопців та дівчат, коли завершують власну дорогу відродження, просять можливість залишитися та дарувати частину чи все своє життя службі в Спільноті. Таким чином заснувалося перше різнокольорове ядро людьми, які зовсім віддаються службі в спільнотах, які спільно з молоддю ділять життя молитви, праці, вивченню Божого слова та в службі бідних згідно каризми Спільноти Ченаколо. В останні роки до Спільноти вступає постійно зростаюча тихкількість тих, які відверто бажають шукати Божу волю в своєму житті. В Спільноті бачать ідеальне місце правди, дружби, молитви та пожертвувань, що допомагає їм впізнати покликання, ддо чого їх кличе Господь. Також багато друзів, священиків, родин та лаїків, які стали членами родини Спільноти, дають в розпорядження свої сили. Кожний відповідно своїх можливостей та своїй професії. З Спільнотою ділять духовність, службу та місію, будь-де залишаються пов’язані з своїм церковним, професійним та сімейним середовищем.

… минуле, яке сьогодні допомагає нам вірити
Скільки облич, скільки поглядів, скільки сліз та радості, скільки життя принесли минулі роки… а ми є тими самими, ніби це тільки початок. Ми, як перші, є свідками чудес, які живий Господь сьогодні творить в наших життях, а також в історії Спільноти. Є свідками сили Воскресіння, відновлюючої сили Його Духу, ніжності та милосердя Отця, захисту Матері Божої.
Погляд на наше минуле сьогодні вчить нас постійно більшої довіри до Бога Отця, автора цієї цілої чудової дороги. Він і посередництвом Спільноти й надалі бажає реалізувати добро в світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × two =